Selahattin Kimdir? Aziz Selahattin Gerçek ismi Nedir?

 

selahattin
Selahattin


Selahattin Kimdir? Aziz Selahattin Gerçek ismi Nedir?


Merhaba değerli okuyucular bu yazımda sizlere Selahattin kimdir, Selahattin gerçekte kimdir, Selahattin'in gerçek adı nedir, Selahattin gerçekte kaç yaşındadır gibi sorularınızın cevaplarını vereceğim.


Selahattin Kimdir?


Selahattin Show Tv'de yayınlanan Aziz dizisinin kurgusal bir karakteridir. Ben Selahattin… Buralarda herkes Dayı der bana…  Kenan’ın akıl hocası, duyan kulağı, gören gözüyümdür ben. Pek sevildiğim söylenemez. Neticede onlar için  günün sonunda haramla abat olan bi meyhaneciyim ben. Sanırlar ki harama bulaşanın hiç helal yolu yoktur. Burada herkes bilir, ben Fransızların adamıyım. Benim meyhaneme gelirler. Güvenirler bana. Bugüne kadar hiç yamuğum olmadı onlara. Benim mekanda çekerler kafayı, çakır keyif oldular mı bildikleri ne var ne yoksa dökerler ortaya.. Bundan sebep bu şehirde bilmediğim sır yoktur benim. Bizim halktan sırf Fransızlarla yakınım diye gün geldi yüzüme tükürende oldu, arkamdan sövende. Umurumda olmadı. Ben baktım kendi gemimi yürütmeye… Lakin beni hor görenleri bir bir kazıdım aklıma. Gün gelecek  devran dönecek. Bende o gün  bir bir  hesabımı göreceğim elbet…


Selahattin'in Gerçek Adı Nedir?


Selahattin karakterini canlandıran oyuncumuzun adı Haydar Köyel dir.


Haydar Köyel Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?


Oyuncu ve çevirmen Haydar Köyel 1 Ocak 1975 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Kabataş Erkek Lise ve İstanbul Teknik Üniversitesi mezunudur. City Literary Institute Performans Sanatları Bölümü'nde oyunculuk eğitimi almıştır. Mezuniyetin ardından tiyatro oyunlarında sahne almaya başlamıştır.


haydar köyel
Haydar Köyel


Haydar Köyel'in Oynadığı Dizi ve Filmler


Sol Yanım (Haydar, TV Dizisi 2020)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Cevat Kepeli, Dizi Film 2020)

Halka (Ruhi, Dizi Film 2019)

Bozkır (Sebahattin, Dizi Film 2018-2019)

Kuzgun (Ayhan, Dizi Film 2017)

İsimsizler (Dizi Film 2017)

Sevda'nın Bahçesi (Nuri, Dizi Film 2017)

Payitaht Abdülhamid(Dizi Film 2017)

Buğday (Faruk, Sinema Film 2017)Yorum Gönder

0 Yorumlar