Ek ders ücreti ne kadar? Ücretli öğretmenlik ek ders ücreti, zam gelecek mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ek ders ücreti müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Ek ders ücreti ne kadar? Ücretli öğretmenlik ek ders ücreti, zam gelecek mi? 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ek ders ücreti müjdesi 


Merhaba sevgili okurlarım. Bu yazımda sizler için Ek ders ücreti ne kadar? Ücretli öğretmenlik ek ders ücreti, zam gelecek mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ek ders ücreti müjdesi nedir? Ek ders ücreti nedir, nasıl hesaplanır, kimler alabilir? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız, bu blog yazımızı okumaya devam edin. Sizler için ek ders ücreti ile ilgili tüm detayları derledik.

Yeni eğitim öğretim yılının açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinde yüzde 25'lik bir artışa gideceklerini belirtirken, Milli Eğitim burslusu lisansüstü öğrencilerinin burslarını da okudukları ülkenin şartlarına göre değişen oranlarda yükselttiklerinin müjdesini verdi.

İSTANBUL (İGFA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni'ne katıldı.

Erdoğan konuşmasının başında, öğrenciler ve öğretmenler başta olmak üzere yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim öğretim camiasına hayırlı olmasını diledi.

"Eskiye öykünerek zamanın gerisinde kalarak hiçbir yere varamayız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencileri zamanın ihtiyaçlarına göre yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

"AYLIK ÜCRETLERDE YÜZDE 91 ORANINDA ARTIŞ YAPMIŞ OLACAĞIZ"

2002 yılında göreve geldiklerinde derslik sayısının 343 bin olduğunu ve bugün bu sayının iki kata yakın artışla 620 bine çıktığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "21 sene önce yaklaşık 500 bin öğretmenimiz varken şimdi 1 milyon 200 bin öğretmenimiz var. Hali hazırda görev yapan öğretmenlerin yüzde 80'ini biz atadık. Rekor sayıdaki atamalar yanında öğretmenlik meslek kanununu hayata geçirerek öğretmenlerimize ilave mali ve ekonomik haklar tanıdık. Şimdi bakanlığımıza bağlı olarak resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanlar ve usta öğreticilerimizle ilgili bir adım atıyoruz. Bu kardeşlerimizin saatlik ek ders ücretlerinde yaklaşık yüzde 25 oranında ilave bir artışa gidiyoruz. Böylece aylık ücretlerinde 2023 yılında yüzde 91 oranında artış yapmış olacağız" diye konuştu.

Yorum Gönder

0 Yorumlar