Bekir Bozdağ'ın Eşi Mine Bozdağ Kimdir, Nerelidir?

Bekir Bozdağ'ın Eşi Mine Bozdağ
Bekir Bozdağ'ın Eşi Mine BozdağBekir Bozdağ'ın Eşi Mine Bozdağ Kimdir? Nereli


Mine Bozdağ, Türkiye'nin 2023 seçimlerinden önce Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ'ın eşidir. Peki kimdir Bekir Bozdağ'ın eşi Mine Bozdağ? Mine Bozdağ nereli, ne iş yapıyor, kaç yaşında? İşte Mine Bozdağ hakkında merak edilenler.

Mine Bozdağ, 1968 yılında Yozgat'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yozgat'ta tamamladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Ev hanımı olarak yaşamını sürdürüyor.

Mine Bozdağ, 1990 yılında Bekir Bozdağ ile evlendi. Çiftin üç çocuğu var: Alperen, Ahmet Emre ve Ayşe Nur. Alperen Bozdağ avukat, Ahmet Emre Bozdağ öğrenci, Ayşe Nur Bozdağ ise lise son sınıfta okuyor.

Mine Bozdağ, eşi Bekir Bozdağ'ın siyasi kariyerinde önemli bir rol oynuyor. Bekir Bozdağ'ın her dönemde yanında yer alan Mine Bozdağ, eşinin seçim çalışmalarına da katılıyor. Mine Bozdağ, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyor.

Mine Bozdağ, sade ve mütevazı bir hayat sürdürüyor. Eşi Bekir Bozdağ ile uyumlu bir evlilikleri olduğu söyleniyor. Mine Bozdağ'ın en büyük tutkusu ise kitap okumak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar