Fatih Portakal'ın Eşi Armağan Portakal Kimdir?

Armağan Portakal
Armağan PortakalFatih Portakal'ın Eşi Armağan Portakal Kimdir?


Fatih Portakal, Türkiye'nin en tanınmış ve sevilen haber sunucularından biridir. Peki, Fatih Portakal'ın eşi Armağan Portakal kimdir? Armağan Portakal, çevre mühendisi, yazar, fotoğrafçı ve çiftçi olarak bilinmektedir. Bu yazıda, Armağan Portakal'ın hayatı, kariyeri ve eşiyle olan ilişkisi hakkında bilgi vereceğiz.

Armağan Portakal'ın gençliği ve eğitimi


Armağan Portakal, 1969 yılında Manisa'nın Salihli ilçesinde doğdu. Ailenin üç kızından en küçüğü olan Armağan Portakal, çocukluğunu Salihli'de geçirdi. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul'a gelerek İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Çevre Mühendisliği bölümünü kazandı. Üniversite eğitimi sırasında Halkla İlişkiler alanına ilgi duyan Armağan Portakal, bu alanda kendini geliştirmeye başladı.

Armağan Portakal'ın iş hayatı


Armağan Portakal, 1992 yılında mezun olduktan sonra Pınar Gıda grubunda ürün yöneticisi olarak işe başladı. Burada başarılı çalışmalar yapan Armağan Portakal, daha sonra Tukaş'ta ürün yöneticiliği ve pazarlama müdürlüğü görevlerini üstlendi. Abalıoğlu gıda ve yem sektöründe de pazarlama direktörü olarak çalışan Armağan Portakal, iş dünyasında tanınan ve saygın bir isim haline geldi.

Armağan Portakal'ın eşiyle tanışması ve evliliği


Armağan Portakal, 1997 yılında Star TV'de muhabir olarak çalışan Fatih Portakal ile tanıştı. İkili kısa sürede birbirlerine aşık oldu ve aynı yıl evlendi. Evliliklerinin ilk yıllarında İstanbul'da yaşayan çift, daha sonra İzmir'e taşındı. Çiftin çocukları olmadı.

Armağan Portakal'ın çiftçilik yapmaya başlaması


Armağan Portakal, 2010 yılında iş hayatına nokta koyarak hayatında yeni bir sayfa açmaya karar verdi. Eşi Fatih Portakal'ın da desteğiyle İzmir'in Seferihisar ilçesinde bir arazi satın alan Armağan Portakal, burada Torlak Çiftliği adını verdiği bir çiftlik kurdu. Çiftlikte zeytin ağaçları diken, tavuk yetiştiren ve arıcılık yapan Armağan Portakal, doğayla iç içe bir yaşam sürmeye başladı.

Armağan Portakal'ın diğer ilgi alanları


Armağan Portakal, çiftçilik yapmanın yanı sıra yazarlık ve fotoğrafçılıkla da ilgilenmektedir. 2014 yılında "Bir Zeytin Ağacının Hikayesi" adlı bir kitap yazan Armağan Portakal, bu kitapta çiftliği ve zeytin aşkını anlatmıştır. Ayrıca çeşitli dergi ve gazetelerde de yazılar yazmaktadır. Fotoğrafçılık tutkusu olan Armağan Portakal, doğa ve insan manzaralarını objektifine yansıtmaktadır. Aynı zamanda bir aktivist olan Armağan Portakal, hayvan hakları ve çevre koruma konularında duyarlılık göstermektedir.

Armağan Portakal'ın eşiyle olan ilişkisi


Armağan Portakal ile Fatih Portakal, 23 yıldır mutlu bir evlilik sürdürmektedir. Birbirlerine çok düşkün olan çift, zaman zaman sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflarla da dikkat çekmektedir. Fatih Portakal'ın muhalif kimliği nedeniyle zaman zaman hedef haline gelmesi üzerine eşi Armağan Portakal da onu desteklemektedir. Çiftin ortak hobileri arasında seyahat etmek, kitap okumak ve film izlemek vardır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar