Nur Fettahoğlu kimdir, kaç yaşında, aslen nereli

Nur Fettahoğlu
Nur FettahoğluNur Fettahoğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, eski eşi kim, sevgilisi kim?


Nur Fettahoğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, eski eşi kim, sevgilisi kim? Bu soruların cevaplarını merak edenler için Nur Fettahoğlu'nun hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler derledik.

Nur Fettahoğlu
Nur FettahoğluNur Fettahoğlu, 12 Kasım 1980 yılında Almanya'nın Duisburg kentinde doğdu. Aslen Rizeli olan Nur Fettahoğlu, ilkokul ve ortaokulu Almanya'da okudu. Lise eğitimini ise İstanbul'da tamamladı. Üniversiteye girmek için sınava hazırlanan Nur Fettahoğlu, bu süreçte bir arkadaşının teklifi üzerine modellik yapmaya başladı. Modellik yaparken üniversite sınavını kazanan Nur Fettahoğlu, Haliç Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü'ne kaydoldu.


Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu


Üniversite eğitimi sırasında bir reklam ajansında çalışmaya başlayan Nur Fettahoğlu, burada reklam yazarlığı ve müşteri temsilciliği yaptı. Reklam sektöründe çalışırken oyunculuk teklifleri almaya başlayan Nur Fettahoğlu, ilk olarak 2007 yılında Benden Baba Olmaz dizisinde rol aldı. Ardından Aşk-ı Memnu dizisinde Peyker karakterini canlandıran Nur Fettahoğlu, bu rolle büyük bir çıkış yakaladı.

Nur Fettahoğlu, Aşk-ı Memnu dizisinin ardından Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mahidevran Sultan rolüyle izleyici karşısına çıktı. Bu rolle de büyük beğeni toplayan Nur Fettahoğlu, daha sonra Filinta, Hayat Yolunda, Hayat Şarkısı, Payitaht Abdülhamid ve Babil gibi dizilerde oynadı. Nur Fettahoğlu'nun son olarak Netflix'te yayınlanan Bir Başkadır dizisinde Meryem karakterini canlandırdığı biliniyor.

Nur Fettahoğlu'nun özel hayatına baktığımızda ise 2013 yılında Murat Aysan ile evlendiği ve 2014 yılında Elisa adında bir kız çocuğu dünyaya getirdiği görülüyor. Ancak çift 2017 yılında boşandı. Nur Fettahoğlu'nun şu anda bir sevgilisi olup olmadığı ise bilinmiyor.

Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu

Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu

Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu

Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu

Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu

Yorum Gönder

0 Yorumlar