Aslan Kimdir? Aziz Aslan Gerçek Adı Nedir?

 

aslan
Aslan


Aslan Kimdir? Aziz Aslan Gerçek Adı Nedir?


Merhaba değerli okuyucular bu yazımda sizlere Aslan kimdir, Aslan gerçekte kimdir, Aslan'ın gerçek adı nedir, Aslan gerçekte kaç yaşındadır gibi sorularınızın cevaplarını vereceğim.


Aslan Kimdir?


Aslan Show Tv'de yayınlanan Aziz dizisinin kurgusal bir karakteridir. Ben Aslan… Galip Beyin sağ kolu sayılırım. Payidar köşkünün kahyasıyım. Bu evde her işe önce ben koşarım. Her vukuattan önce ben haber alırım. Çarşıya pazara gittim mi diğer evlerin çalışanlarıyla dedikodu yapmaya bayılırım. Ee başka türlü nereden bileceğim bunca sırrı? Herkesten önce haberleri öğrenirim. Çünkü Galip Beyim eline boldur. Sakınmaz. Haber muştuluysa uçarak gider müjdemi gani gani alırım. Yok değil, şer ise kulağımın üstüne yatarım. Dedikoduyu da parayı da her ne kadar sevsem de çalıştığım evin beylerine de hanımlarına da sadığım. Başkalarından haberleri alırım lakin Payidarların köşkünde olup bitenden zerre bahis açamam. Maazallah şehirde işsizlik, fakirlik kol gezerken, gözümün yaşına bakmadan koyuverirler kapıya. Bundan ötürü gırtlağımı kesseler yine konuşturamazlar,  töbe evin içinde olanı anlatmam kimselere… Yine de söz vermeyeyim. Bana belli olmaz.


Aslan'ın Gerçek Adı Nedir?


Aslan karakterini canlandıran oyuncunun adı Berkay Akın dır.


Berkay Akın Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?


Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen. 1977, Ankara doğumlu. İlköğrenimini Ankara T.E.D. Koleji'nde, orta ve lise öğrenimini Ankara Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1996 yılında girdiği Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan 2000 yılında mezun oldu.


berkay akın
Berkay Akın


Berkay Akın'ın Oynadığı Dizi ve Filmler


Aziz (TV Dizisi 2021)

Saygı (TV Dizisi 2021)

Bizim İçin Şampiyon (Gazeteci, Sinema Filmi 2018)

Bizim Hikaye (Bakkal Asım, TV Dizisi 2017)

Remnants (İlyas, Kısa Film 2017)

Yok Artık (İsmail, Sinema Filmi 2015)

Çekmeceler (Noynoy, Sinema Filmi 2015)

Bir Yusuf Masalı (İdris, TV Dizisi TV Dizisi 2014)

Son Yaz Balkanlar 1912 (TV Dizisi 2012)

Acayip Hikayeler (TV Dizisi 2012)

Mor Menekşeler (Çapa Cafer, TV Dizisi 2011-2012)

Yengeç Oyunu (Yengeç Salih, Sinema Filmi 2008)

Yorum Gönder

0 Yorumlar